close
تبلیغات در اینترنت
سال 91

ورود کاربران

نام کاربری :
رمز عبور :

رمز عبور را فراموش کردم ؟

عضویت سریع

نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : * کد امنیتیبارگزاری مجدد

آخرین مطالب

مطالب اتفاقی

مطالب پر بازدید

آرشیو

لینک های روزانه

موضوعات

 • توليد ملي،حمايت از كار وسرمايه ايراني
 • پاسخ گویی به سوالات شرعی

آمار

 • کاربران انلاین:1
 • بازدید امروز:58
 • بازدید دیروز:42
 • بازدید کل:108,031
 • تعداد کل مطالب:1836
 • تعداد کل کاربران:9
 • تعداد کل نظرات:19
 • تاریخ امروز:سه شنبه 02 بهمن 1397

خبرنامه

برای دریافت جدید اخبار بازیها ترفند های جدید و اسرار بازیها در خبر نامه ی پی سی رمز عضو شوید :
پشتیبانی


طراح قالب : pcramz

همکار : graphist

دلايل نامگذاري سال ها

 • دسته: سال 91 ,
 • تعداد بازدید: 48

مطابق اصل 110 قانون اساسي يكي از وظايفي كه  براي رهبري در نظام جمهوري اسلامي ايران، تعريف شده است " تعييين سياست هاي كلي نظام مي باشد. شايد بتوان اعلام يك شعار براي هر سال را در راستاي اين وظيفه دانست. بنظر مي رسد آنچه باعث نامگذاري خاصي براي يكسال توسط رهبري مي گردد: ضرورت هاي ملي، بين المللي، فرهنگي،اقتصادي و... مي باشد. دسته اي از اين نامها بر اساس ضرورت هاي اجتماعي- اقتصادي مي باشد كه از جمله آنها مي توان به" اصلاح الگوي مصرف و همت مضاعف و كار مضاعف " اشاره كرد و گروهي ديگر به موارد بين المللي اشاره دارند مانند: نامگذاري سال 1385 به نام مبارك پيامبراعظم(ص) كه در پي اهانت به ساحت مقدس آن بزرگوار انجام شد. دسته اي نيز به موارد داخلي جامعه مربوط مي باشد مانند: عناوين اتحاد ملي و انسجام اسلامي و پاسخگويي مسئولان. اما امسال پنجمين سال متوالي است كه نامگذاري سال ها در ايران با موضوعات اقتصادي انجام گرفته است. نقشه راه امسال بعنوان "حمايت از توليد ملي، كار و سرمايه ايراني" نيز موضوعي اقتصادي را در دل خود دارد.

كشور ما اكنون در يك مرحله گذار قرار دارد، از يك طرف الزامات داخلي كشور است كه نياز به اصلاحات اقتصادي را در درجه اول اهميت قرار مي دهد و از طرف ديگر فشارهاي وارده خارجي است كه نياز توجه به اقتصاد را دوچندان نموده است و اقتصاد را بعنوان دغدغه اول كشور معرفي كرده است، دغدغه اي كه در دين اسلام و فرهنگ ايراني نیز مورد تاكيد است.

توليد ناخالص داخلي و رشد اين متغير بعنوان دو متغير كليدي در اقتصاد هستند كه نتيجه اقدامات و برنامه هاي اجرا شده در كشور را نشان مي دهد ، به عبارتي اين دو متغير نشان دهنده توجه به توليد در داخل هستند، هرچه به توليد بهاي بيشتري داده شود، نتيجه آن داشتنGDP و رشد اقتصادي بالاتر مي باشد. صنعت و كشاورزي بعنوان توليدات محوري در اقتصاد شناخته مي شوند. با حمايت از صنعت و كشاورزي در داخل تا حد زيادي از نيروي كار و سرمايه ايراني نيز حمايت مي شود. شايد اصلي ترين مفهوم پيام نوروزي سال 1391 اينست كه " توليد محوري" بايد شاخص سياست هاي اقتصادي ما باشد.


ده گام لازم براي تقويت توليدملي

 • دسته: سال 91 ,
 • تعداد بازدید: 39

1. در فرهنگ عمومی جامعه‌‌ باید تولیدكنندگان را به عنوان پیشتازان عزت و استقلال جامعه معرفی كنیم و تكریم از كسانی را كه در این صحنه تلاش می‌كنند، در ارزش‌های جامعه قرار دهیم.
2. تولیدمحوری باید شاقول سیاست‌گذاری‌های اقتصادی كشور باشد. یعنی باید در سیاست‌های ارزی، در سیاست‌های پولی و مالی، در سیاست‌های تجاری و در سیاست‌های بانكی و مالیاتی برای تولید اولویت قائل باشیم. تجلی ملموس این مطلب این‌گونه خواهد بود كه اگر جایی ناچار بودیم بین تولیدگرایی و مصرف‌گرایی انتخاب كنیم، باید تولید را مقدم بداریم. این مطلب مثلاً در اجرای سیاست هدفمندی یارانه‌ها می‌تواند تجلی بسیار ملموسی داشته باشد. در مجموع سیاست‌گذاری‌ها باید به سمتی برویم كه توان برنامه‌ریزی مدیران ما افزایش یابد. به این معنی كه از تغییرات ناگهانی در سیاست‌ها اجتناب كنیم تا مدیران ما بتوانند برای آینده برنامه‌ریزی كنند.
3. باید با كاهش مقررات و منطقی كردن مجوزها از سرمایه‌گذاران بخش تولید حمایت كنیم.
4. دستگاه‌های دولتی باید بدهی‌های خود به تولیدكنندگان و پیمانكاران را بپردازند تا توان مالی آنها افزایش پیدا كند.
5. بانك‌ها در برخورد با واحدهای تولیدی مهربانانه‌تر عمل كنند. باید فهم درستی از ماهیت مشكلات واحدهای تولیدی داشته باشیم و مناسبات بین بانك‌ها و واحدهای تولیدی را واقع‌بینانه و هدفمند كنیم.
6. تولیدكننده برای بهبود تولید به فناوری و ماشین‌آلات مناسب نیاز دارد. در شرایطی كه برخی محدودیت‌ها از سوی بدخواهان در مناسبات بین‌المللی بر تولیدكننده‌های ما تحمیل شده است، باید از ابتكارات مدیران اقتصادی در رفع و دفع این محدودیت‌ها حمایت كنیم.
7. در مناسبات و سیاست‌ها و فضای كسب‌و‌كار، باید در مسیر روان‌سازی و چابك‌سازی تولید حركت كنیم. تقارن نامگذاری سال جدید به عنوان سال «تولید ملی، حمایت از كار و سرمایه ایرانی» با ابلاغ قانون جدید بهبود مستمر فضای كسب‌و‌كار را باید به فال نیك گرفت. اجرای كامل و دقیق این قانون باعث ایجاد فضایی پرنشاط و تعاملی بین دولت و بخش خصوصی خواهد شد. اجرای این قانون می‌تواند طلیعه‌ی بسیار خوبی برای موفقیت در اجرای حمایت از تولید ملی نیز باشد.
8. حمایت از تولید می‌تواند زمانی اتفاق بیفتد كه تولیدكننده تولید خود را انجام داده و نیاز به بازاریابی دارد. كمك به تولیدكنندگان برای بازاریابی داخلی می‌تواند از راه نظام تعرفه‌ای یا زمینه‌های مربوط به قیمت‌گذاری صورت بگیرد. به این معنی كه ابتكار عمل در اختیار بازار رقابتی باشد تا واحدهای تولیدی بتوانند در شرایط رقابتی امورات مدیریت بازار خود را انجام دهند.
9. تولیدكننده باید به بازارهای خارجی دسترسی داشته باشد كه در این صورت حمایت از تولید با بازاریابی خارجی ممكن می‌شود. لذا جهت‌گیری جهش صادراتی باید تداوم پیدا كند.
10. در شرایط فعلی و در همه‌ی مراحل تولید، ظرفیت‌های خالی بسیاری وجود دارد. یعنی ما برای جهش در تولید ملی هم نیروی جوان آماده به كار داریم و هم سرمایه‌گذاری‌های گسترده داریم. تنها باید اولویت را به رفع موانع پیش روی واحدهای تولیدی موجود بدهیم تا این واحدها بتوانند با حداكثر ظرفیت به تولید بپردازند.